Stravenkový paušál plánuje ministerstvo financí zavést jako alternativu stravenkám a podnikovému stravování od roku 2021.
Daňové zvýhodnění paušálu by podle ministryně financí Aleny Schillerové mělo zůstat stejné jako u stravenek. Zaměstnanci by částku měli dostávat vyúčtovanou samostatně, protože by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním.
"Mám v hlavě to, že by měly být dvě částky, tedy mzda, která podléhá všem povinným odvodům, a pak částka, která nebude podléhat odvodům. Sleduji jediné, a to zjednodušení administrativy," uvedla Schillerová. Stát podle ní nebude kontrolovat, jak lidé s paušálem naloží. "Kouzlo paušálu je v tom, že se nestaráte o to, co s ním kdo dělá," dodala.
…