dnes je 20.7.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Omezení a zákazy pracovních cest pro některé zaměstnance

7.5.2019, Zdroj: Verlag Dashöfer

Pracovní cesty - vítáte je, nebo se bez nich s radostí obejdete?

Vyslat zaměstnance na pracovní cestu bez toho, že by s tím souhlasil, nelze. Podle § 42 ZP lze totiž zaměstnance vyslat na pracovní cestu pouze na základě dohody s ním. Taková dohoda nebo souhlas s vysláním na pracovní cestu může být písemná (např. v pracovní smlouvě), může však být i ústní. K uvedené dohodě však může dojít i konkludentně (tzv. udělení souhlasu mlčky), tj. tím, že zaměstnanec na pracovní cestu nastoupí.

Pozornost je ale potřeba věnovat také ustanovení § 240 ZP, podle kterého těhotné zaměstnankyně a zaměstnankyně a zaměstnanci pečující o děti do věku 8 let smějí být vysíláni na pracovní cestu mimo obvod obce svého

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu PaM profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Tento dokument není zatříděn.