Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Scény ze života neznámých celebrit - Paní much

28.4.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2017.10.02
Scény ze života neznámých celebrit – Paní much

Daniela Fischerová

Spolubydlící mě opustila a neřekla mi ani nazdar. Ne že by to byla nějaká jo kamarádka, daly jsme se dohromady proto, aby nás nájem vyšel levněji. Ale smažily jsme si topinky, když bylo do kapsy hluboko, a mlsaly jsme polárkové dorty, když kapsy praskaly zlatem – což je jenom literární obrat, byly jsme veselé chudé studentky. Účastnily jsme se řady nadšeneckých akcí a měly jsme pocit, že spasíme svět. A najednou nechala lístek, že si našla něco jinde, až se zabydlí, tak se mi ozve. Neozvala se.

Chtělo se mi brečet, ale nebrečela jsem. Chtěla jsem se vztekat, ale nezmohla jsem se ani na pořádný vztek. Vo-co-gou? Vo nic. Hodila jsem to za hlavu. Její pokoj zůstal prázdný a nenápadně pustnul. Zvykla jsem si tam odkládat věci, které jsem nechtěla mít na očích. Sukni, ze které jsem už vytloustla. Dva dávno rozepsané rukopisy. Dopis, na který jsem příliš dlouho neodpověděla. Zavřela jsem tam topení a pode dveřmi táhlo. No a?

Jednou večer zazvonila divná nedomrlá holka, hubená, maličko zanedbaná, jako by skrze mě koukala do zdi. A jestli prý může přespat. Peníze mi právě došly. Vytáhla zmačkanou stovku, nepoděkovala, nechtěla vidět byt a rovnou zalezla.

Ani tomu nechci věřit, ale bydlela tam rok. Nebavily jsme se. Vlastně jsem nevěděla, jestli tam je, nebo není, za zdí bylo ticho. Už mi neplatila, ale já nic nepožadovala. Stáhla jsem inzerát, že hledám spolubydlící. Přestala jsem chodit mezi lidi. Četla jsem málo a nepsala jsem vůbec. Vlasy jsem si stahovala gumou ze zavařovačky, nebylo pro koho se česat. Nedopité krabičáky jsem jí strkala za dveře a ona neprotestovala. Jí