Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Scény ze života neznámých celebrit - Holčička s okousanými nehty

6.3.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2017.05.02
Scény ze života neznámých celebrit – Holčička s okousanými nehty

Daniela Fischerová

Včera se mi stalo něco podivného. Už jsem usínala, když se ozval tenký hlásek. „A co totiž prosím já?” zakňoural a zmlkl. Dlouho jsem nemohla usnout, něco mi bzučelo v hlavě… a pak jsem si vzpomněla.

Byla jsem s rodiči na návštěvě. Kolik mi bylo? Čtyři nebo pět. Přišla tam nějaká paní s nedomrlým novorozenětem. Všichni dospělí začali jásat a – nechápala jsem proč! - dlouze obdivovali jeho očka, ouška, vlásky, nos. Dokonce i pupík! Můj pupík nikoho nezajímal, o mém pupíku nepadlo ani slovo! Už jsem to nemohla vydržet. Zaječela jsem na celé kolo: „A co totiž prosím já?” Všichni se mi smáli. Maminka taky. Tatínek řekl, že se mám naučit chovat. Skoro celou noc jsem brečela.

Vážně nevím, jestli se mi to jen zdálo, ale kde se vzala, tu se vzala, na posteli seděla promrzlá hubená holčička a kousala si nehty. Strčila mi zaťatou pěst pod nos. „Bebí! Pofoukej!” Neviděla jsem nikde žádnou ranku. „Co tě bolí?” „Všecko.” fňukla ona. „Kdo jsi?” zašeptala jsem. Holčička se ke mně přitulila a vzápětí jsem ucítila ostré zoubky, které se mě pokoušely kousnout. A v ten ráz jsem to věděla. „Ty jsi Závist, viď? Tebe mrzí, že jsem si tě nevybrala k rozhovoru?” Kývla drobnou rozcuchanou hlavou a utřela si o moje pyžamo nos.

Já jsem si Závist představovala úplně jinak. Jak? Jako si