Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Scény ze života neznámých celebrit - Adoptivní dcery

6.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2017.07.02
Scény ze života neznámých celebrit – Adoptivní dcery

Daniela Fischerová

Na další neznámou celebritu, Štědrost, jsem se těšila. Štědrost má skvělou pověst. Prý každého obdaruje. Nejsem nijak ziskuchtivá, ale nějaká ta drobnost by mi udělala radost. A komu ne?

V den plánované schůzky mě kontaktovaly tři její dcery, každá zvlášť. První přišla roztomilá blond ženuška s obrovským košem ovoce. „Mamka se omlouvá!” čiřikala. „Donesla jsem vám pár vitamínů. A něco pro oko.” přidala snop orchidejí. „Já si to přece nijak nezasloužím,” podivila jsem se, ale ovoce a květy se přece neodmítají. Blondýnka šla rovnou k věci. „Zatím ne, ale… Já mám takovou maličkou firmičku, to víte, sama se na trhu neprosadí… Napadlo mě, že když děláte v médiích, že byste tu a tam utrousila nějaké pochvalné slůvko… ” Orchideje okamžitě zvadly a kiwi mi nějak zhořklo v ústech, ale vyplivnout už jsem ho nemohla.

Druhá dcera byla rozcuchaná stánkařka. Na neforemném plášti měla heslo DÁREK ZDARMA. Neříkala mamka, ale mamina. „Mamina maká!” prohlásila a vytočila zrak k nebi na znamení, že mamina by měla dělat něco lepšího. Vrazila mi velkou plastikovou tašku. „Tady máte něco za rodinu, abyste věděla, že jste u Štědrejch. Nebylo by kafe, slečno? Mám žízeň jak mlok!” Na jeden hlt vyzunkla kafíčko a šla. V tašce jsem našla kupu haraburdí: levou pánskou botu bez tkaničky, nefunkční cestovní budík, sušenky s prošlou