dnes je 17.8.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Převod dovolené k novému zaměstnavateli

13.8.2019, Zdroj: Verlag Dashöfer

Může zaměstnanec požádat nového zaměstnance, aby mu poskytl dovolenou, na kterou mu vzniklo právo u předchozího zaměstnavatele?

Ano, může, a to podle ustanovení § 221 zákoníku práce.  Žádost musí zaměstnanec adresovat zaměstnavateli, u kterého končí pracovní poměr. Podmínkou podání žádosti je, aby zaměstnanci dovolená u zaměstnavatele, u něhož pracovní poměr končí, vznikla. Nemá-li u něj právo na dovolenou, anebo své právo na dovolenou již vyčerpal, podání žádosti nemá vůbec smysl. I když to zákoník práce nevyžaduje, měl by zaměstnanec informovat o své žádosti zaměstnavatele, u kterého nastoupí do nového pracovního poměru, aby zjistil jeho případné stanovisko k možnosti vůbec o dohodě mezi zaměstnavateli jednat.

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu PaM profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace: